Invajo - Events tool
Detta event har redan ägt rum!

Lindholmen Open Days

Partnerorganisationer

Lindholmen Open Days är ett sammarbete mellan flera olika organisationer. Här finns information om våra partners och kontaktuppgifter ifall ni har frågor till dem!

Organisation Företagsinformation Kontaktperson Email Telefon
cevtlogosimplifiedhighresjpeg.png CEVT is an innovation center for the Zhejiang Geely Holding Group, developing mobility solutions for a different tomorrow.  Margareta Nilsson margareta.nilsson@cevt.se 0721843981
         
consatrgbsmall1.png Consat is a world leader offering innovative products and engineering services in the Automotive, Industrial Technologies, Information Technology, Energy, Life Science and ITS for Public Transportation industries. Martin Wahlgren martin.wahlgren@consat.se 0706508975
         
combitechlogoblue.png Combitech är ett oberoende teknikkonsultbolag och en del av försvars- och säkerhetskoncernen Saab AB. Vår bas finns i Norden och vi arbetar även internationellt tillsammans med våra kunder. Kent Larsson kent.larsson@combitech.se 0734181368
         
avancezchalmersublackright420.png Chalmers Library launched Swedens´s first Learning Commons in December 2016. Inside the signature building Kuggen, at campus Lindholmen, Chalmers has established an creative environment where students, researchers, industry and the public can meet. Emma Frisk emma.frisk@chalmers.se 723509376
         
geelyogo.png Geely Group's new campus "Uni3 by Geely" will be an innovation hotspot. With some 3500 workspaces, restaurants, conference center and exhibition area will be ready for business 2021 through 2022 and form a natural complement to the Lindholmen Science Park ecosystem. Stefan Lundin stefan.lundin@geelycentre.com 0721843868
         
pngeriverticalrgb.png Ericsson är en av världens ledande leverantörer av informations- och kommunikationsteknologi till tjänsteleverantörer. Omkring 40 procent av världens mobiltrafik går genom nät byggda av Ericsson. De utvecklar spjutspetsteknologi och tjänster som är enkla att implementera, använda och skala efter behov, vilket bidrar till deras kunders framgång i den digitaliserade världen. I mer än 140 år har Ericssons idéer, teknik och medarbetare bidragit till att utveckla världen, människor, företag och samhället i stort! Helena Asztalos helena.asztalos@ericsson.com  
         
dovselogo1011791.png Dome of Visions är den tillfälliga mötesarenan på Lindholmen för samtal kring hållbarhet och innovation. Pernilla Warberg pernilla@pernillawarberg.se 0703980609
         
lcctvaradigtextstorliten922.png Lindholmen Conference Centre is located on the ground floor in the Science Park building, providing both local organisations and visitors first class meetingspace for any live or digital meeting, event or evening function. Eva Tobisson eva.tobisson@chalmerskonferens.se 317723990
         
gotzbdestrgb.png Radisson Blu Riverside Hotel is the hotel next door to Lindholmen Science Park. We have 265 rooms, both for business, leisure and conference facilities for up to 80 persons. Welcome to our world! Anette Sundh anette.sundh@radissonblu.com 0721479681
         
volvogroup.jpg Volvo Group Connected Solutions is a global organization that leads the development of Volvo Group's connected services and solutions. Marie Falk marie.falk@volvo.com 0765534028
         
saferlogo.jpg SAFER is a competence centre where 36 partners from the Swedish automotive industry, academia and authorities cooperate to create a centre of excellence within traffic safety research and safe mobility. Malin Levin malin.levin@chalmers.se 0733330783
         
logosigmatechnologykopia.png Sigma Technology is part of Sigma and is a global supplier of product information, software and embedded design solutions, and offshore development. Our vision is to become the leading tech consulting company where people are in focus, helping our clients innovate and our people grow.
That is why we have two priorities: superior supplier value and superior employment.
Nataly Lamkén nataly.lamken@sigmatechnology.se 0725194048
         
alvstrandenliggandergbkopia.png Älvstranden Utveckling är ett kommunalt bolag med uppdrag att förverkliga Vision Älvstaden. Vår kärnverksamhet är hållbar stadsutveckling. Vi är även fastighetsägare med många hyresgäster på Lindholmen. Maria Karlsson maria.karlsson@alvstranden.goteborg.se 0761053892
Lindholmen Science Park använder eventverktyget Invajo för hantering av detta event och sina deltagare. Invajo har inte något ansvar för genomförandet av eventet. Alla frågor som rör eventet och dess innehåll besvaras av Lindholmen Science Park. Vid frågor av teknisk karaktär, vänligen kontakta Invajos support. Dina uppgifter hanteras av Invajo, Lindholmen Science Park samt olika underleverantörer som krävs för leverans av Invajos produkter och funktioner. Genom att genomföra bokning på detta event godkänner du även Invajos allmänna villkor som finns att läsa på www.invajo.com.